Az NKA új kuratóriumi tagjai
A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) új szakkollégium frissen kinevezett kurátorok névsorát a szervezet pénteki budapesti sajtóreggelijén ismertette L. Simon László, az NKA Bizottságának elnöke.
 
Előadó-művészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Nagy Viktor rendező, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Boronkay Antal zenetörténész, a Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója
Ember Csaba zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Zeneiskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
Gáspár Máté kulturális menedzser, az Open Society Institute Arts and Culture Program igazgatóhelyettese
Kovács Gerzson Péter Harangozó Gyula-díjas koreográfus, látványtervező, a TranzDanz művészeti vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője
Szarvas József Jászai Mari-díjas színész, a Nemzeti Színház tagja, a viszáki Pajta Színház és Galéria tulajdonosa
Szűcs Gábor színész, rendező
Uhrik Dóra, táncművész, táncpedagógus, Kossuth-díjas, Liszt-díjas érdemes művész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola táncművészeti igazgatóhelyettese
Zsoldos Béla zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Pottyondy Péter okleveles építészmérnök, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Farkas Mária építész, vezető tervező, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója és ügyvezetője
Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Földes László építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője (Budapest)
Mihályfi László, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kulturális Örökségvédelmi Főosztályának vezetője
Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, Fót város főépítésze

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, az SZTE-BTK Klasszikus Magyar Irodalom Tanszékének óraadó tanára
P. Szabó Ernő újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa
Szenes István Ybl- és Europa Nostra-díjas belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Kamp Salamon karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője
Márialigeti Károly biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszékének vezetője
Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Géniusz Projektiroda képzési és rendezvény koordinátora
Falusi Márton irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Napló világirodalmi rovatának vezetője
Hermann Róbert történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora
Szemadám György festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja
Venyigéné Makrányi Margit informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Bertha Zoltán irodalomtörténész, kritikus, a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense
Falus András Széchenyi-díjas immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének vezetője
Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa
Kengyel Miklós jogász, a Professzorok Batthyány Körének tagja, a budapesti Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetem tanára

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltárának főigazgató-helyettese

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Cseri Miklós, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója
Kálnoki-Gyöngyössy Márton, a Megyei Múzeumok Igazgatóságainak Szövetsége elnöke, a Pest Megyei Múzeumok igazgatója
Tilcsik György, a Vas Megyei Levéltár igazgatója
Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Városi és Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Sepseyné Vígh Annamária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közgyűjteményi Főosztályának vezetője
Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója
Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Balogh Balázs néprajzkutató, az MTA Néprajztudományi Intézetének vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Csasztvan András, a Szarvasi Általános Művelődési Központ Vajda Péter Művelődési Központ és Turul Mozi igazgatója, a Szarvasi Regionális Színház Kht. ügyvezető igazgatója
Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja
Igyártó Gabriella kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének ügyvezető igazgatója
Lacknerné Brückler Andrea közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Agócs Gergely néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa
Jantyik Zsolt, a debreceni Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár és Művelődési Központ igazgatóhelyettese
Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetségének elnöke
Inkei Péter, a Kelet-közép-európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója
Zimányi Zsófia, a Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Bodrogai László, a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatóságának megbízott igazgatója
Révész Mária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Miniszteri Kabinetjének főtanácsadója

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy): Szakály Sándor, az MTA doktora, a Károli Gáspár Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszékének vezetője
Boka László irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója
Mezey Katalin József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványának alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Antall István, a Magyar Rádió Kulturális Szerkesztőségének irodalmi szerkesztője Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
Reményi József Tamás József Attila-díjas kritikus, a Palatinus Kiadó szerkesztője
Sipos Endre képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Fabényi Julia művészettörténész, a Baranya Megyei Múzeumok Igazgatóságának vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:
Aknay János Kossuth- és Munkácsy-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének elnöke
Baki Péter fotótörténész, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszékének vezetője
Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke
Rényi Krisztina grafikusművész
Tildi Béla belsőépítész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:
Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész
Ledényi Attila műgyűjtő, az EDGE Communications ügyvezető igazgatója
Nagy Árpád Pika díszlettervező, Munkácsy-díjas képzőművész

2012-01-08 05:12:00